Obcy: Trzy

Wydawnictwo: ALFA
Aliens 3
Ellen, Ripley, Nostromo, Alien, Obcy
A--

Trzecia część cyklu Obcy.

źródło opisu: własny

karpatkadobra | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

W 1979 r. „Obcy” się narodził. W 1986r. zaginął. W 1992r. powrócił. Ksenomorficzny byt pojawił się zatem ponownie.

Porucznik Ellen Ripley, po koszmarze na galaktycznym frachtowcu handlowym klasy ,,M” należącym do Towarzystwa Weyland – Yutani i ponownej wyprawie ratowniczej, poszukującej kolonistów na Acheronie: LV-426, musiała po raz trzeci stawić czoła jakże bezkształtnej ,potężnej kosmicznej kreaturze. Za każdym razem śniła, pogrążona w kontrolowanej hibernacji. Za każdym razem się budziła ale w różnym towarzystwie. Gdy po raz pierwszy otwierała cylindryczną kopułę kapsuły hibernacyjnej, budziła się z 6-ma innymi członkami załogi. Sztuczna Inteligencja ,,Nostromo” przywracała ich do rzeczywistego świata by szybko odpowiedzieć na sygnał S.O.S - emitowany przez pewne Ciało Niebieskie - który nie okazał się przenikliwym wołaniem o pomoc, lecz zmanipulowaną przez Korporację wiadomością Ostrzegawczą, nadaną dawno temu przez Istoty Inteligentne, które wylądowały na tej...

Tomek | 2014-03-26
Przeczytana: 26 marca 2014

Jak dla mnie najgorsza z książek o Obcym napisana przez Fostera. zabrakło mi klimatu serii ( sam film zresztą też mi się nie do końca podobał ). Obcy wydaje się schodzić tutaj na dalszy plan, a przeżyć wewnętrznych bohaterów autorowi nie udało się poprawnie odtworzyć.

Darth Dream | 2013-06-08
Przeczytana: 05 lutego 2013

Zdecydowanie najgorsza część. Fabuła ledwo trzyma się kupy, a obcy nie budzi już we mnie strachu jak przy pierwszej książce, jedynie politowanie podczas czytania kolejnej sceny przedstawiającej wielką jatkę i fruwające flaki. 5/10.

Dominik | 2012-08-09

Książki o obcym trochę mnie rozczarowały! Dobra kopia filmu, ale nie lepsza. ;) Dla fanów!

książek: 1988
Jahty | 2011-10-22