Uspokoić sen

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-01214-2
1939, 1945, II wojna światowa, obóz
Wilczek

Wewnętrzna potrzeba wyrzucenia z siebie zła, które widziałem, podłości, którą przeżyłem i utrwalenie życzliwości, której doznałem w czasie koszmarnego pobytu w więzieniu i hitlerowskich obozach koncentracyjnych, każe mi opisać ten okres mego życia.(...) Moje pokolenie, które doświadczyło okrucieństw hitlerowskich popełnionych na naszym narodzie, nie powinno zabierać przeżytych zdarzeń do grobu. Obowiązkiem jest pozostawienie potomnym historycznego dokumentu, tym bardziej, że jego barwa z dnia na dzień płowieje.

Tania | 2014-05-30

Poruszające świadectwo byłego więźnia Auschwitz.

mroźny_poranek | 2014-02-05
Przeczytana: 2004 rok

Książka opisuje wstrząsające relacje mężczyzny przebywającego w obozie koncentracyjnym.
W głowie się nie mieści, że człowiek zdolny jest upodlić i poniżyć drugiego człowieka tak po prostu, bez wyrzutów sumienia nie wahając się ani chwili nad swoim czynem.
Sposób, w jaki autor napisał książkę był płynny.
Czytając ją odniosłam wrażenie, że wręcz chce przekazać pewne fakty łagodnie, bez dramatu.
Jednakże opis momentów, gdy esesmani wkraczali do akcji - że tak to ujmę - sprawiał, że włos na głowie się jeżył, a ciało dostawało gęsiej skórki.
Książka godna polecenia ot, choćby dlatego, żeby docenić czasy teraźniejsze.

Kathleen3690 | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

PLUSY:
+ dobrze opisana historia
+ pisana 'lekkim' językiem
+ wstrząsająca
+ nie nudzi

tina_ivanova | 2017-07-11
owocowyjogurt | 2017-07-08