Gwara poznańska to jedna z bardziej specyficznych gwar regionalnych w Polsce. Po poznańsku mówi się nie tylko w samym Poznaniu, ale i w okolicach, a odmiany gwary spotkać można w całej Wielkopolsce. Gwara poznańska powstała z wymieszania dialektu wielkopolskiego z elementami słownictwa niemieckiego, głównie w wyniku ponad stuletniego pruskiego panowania w Wielkopolsce (1793 -1919). Tego i innych ciekawych informacji na temat języka poznaniaków możecie dowiedzieć się z niniejszej książki.

Rigor | 2016-11-07
Na półkach: KSIĘGOZBIÓR, Przeczytane