Saga rodu Hauków

Seria: Miłość Rządzi Światem
Wydawnictwo: Bellona
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ek_ek

Dzieje zasłużonego dla Rzeczpospolitej rodu Hauków, którego wybitnym przedstawicielem był generał napoleoński Maurycy Hauke, rodu skoligaconego ze znanymi europejskimi rodzinami arystokratycznymi Battenbergów i Mountbattenów. Liczne historie miłosne towarzyszące dziejom rodu wywarły wpływ na dzieje Europy XIX i XX stulecia.

Maryann | 2014-03-19

Była sobie panienka z szacownej, choć zubożałej rodziny, która po śmierci ojca trafiła pod opiekę monarchy, a po paru latach została damą dworu jego synowej. Tam poznała brata swojej pani. Zakochali się w sobie, mimo wszelkich przeciwności i dzielących ich różnic społecznych - pobrali i żyli długo i - chyba - szczęśliwie.
To nie jest streszczenie harlequina, a jak najbardziej prawdziwa historia życia Julii z Hauków księżnej Battenberg i jej męża, heskiego księcia Aleksandra.
A potomkowie tej pary siedzą dziś na większości tronów europejskich.

książek: 2035
Usti | 2016-06-20