Pod znakiem BRL-u. Kultura i literatura bułgarska w pułapce ideologii

Wydawnictwo: Universitas
83-242-0386-9
litaratura bułgarska
shpinac

W książce podjęto próbę wielostronnego opisu zjawisk, które stanowiły o tożsamości literatury i kultury w czasach totalitarnej Bułgarskiej Republiki Ludowej. Zamiarem autorki było odtworzenie stanu i kondycji świadomości kształtowanej przez beerelowskie universum oraz odnalezienie kulturowych "uzasadnień", głęboko zakorzenionych w rodzimej tradycji, do których "nowa" epoka najczęściej się odwoływała.

Mru | 2015-06-03
Na półkach: 52 / 2015, Przeczytane