Romans w Lublinie - Encyklopedia

Wydawnictwo: Polihymnia
978-83-7270-555-0
mar6

Fragmenty wstępu:
"Romans w Lublinie do drugi - po "Przezwiskach Lublina" - zbiorek sensacyjek,gawęd, opowiadań z cyklu Encyklopedia Lubelska."

"W tomiku znajdzie czytelnik historie romansowe od XV wieku do lat 60. dwudziestego stulecia."

Marlena | 2015-01-29
Na półkach: Rok 2015, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Zaczęłam i nie skończyłam. Nigdy nie lubiłam romansów, opowieści typu "love story". Wyjątek stanowią tylko bajki baśnie. Może dlatego nie przypadłą mi do gustu książka "Romans w Lublinie". Choć autor się bardzo napracował nie potrafię docenić jego pracy.

Jest to - weług mnie, sądząc po tym co przeczytałam - zbiór opowieści, opowiadań, a może legend o dawnych pięknych kobietach, która łamały serca, wywoływały skandale i które łamały zasady obowiązujące w XVIII i XIX wieku. Powieść historyczna z domieszką romansową. Jeżeli ktoś lubi takie połączenia - będzie zadowolony. Ja niestety podziękuję, ale jeszcze nie dorosłam do tej książki.

saricibi | 2014-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Niestety każda książka kiwdyś musi się skończyć... " Romans..." to zbiór lekkich i przyjemnych opowiadań o różnych historiach miłosnych rodem z Lublina. Czytałam z tym większą przyjemnością, że znam Lublin ze studiów, ale od tej strony tego miasta nie poznałam. Chciałabym odqiedzić jeszcze raz cmentarz na Lipowej i odszukać groby bohaterów miłosnych uniesień na lubelszczyźnie. Przyjemna lektura do poduchy.

Johel | 2016-06-10
Na półkach: 2016, Lit. faktu, Przeczytane