My z Marymontu

Yuei

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Daniel Siercha | 2015-10-31
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book

No i stało się. Książkę załatwiłem niby dla syna ale sam tak z ciekawości postanowiłem przeczytać kilka stron. No i przepadłem z kretesem. To nic że książka opowiada o losach 11-15 latków, ale opowiada w taki sposób że po prostu nie można się oderwać. Książkę dosłownie połknąłem i to dosłownie tylko w 15 godzin. Po prostu nie można się od niej oderwać. Człowiek zagłębia się w II wojenne czasy aż po sam koniuszek głowy i ciągle głodny jest nowych rewelacji. Książka powoduje że słyszy się stukot podkutych butów okupanta na Warszawskich ulicach oraz słychać dźwięki dobiegające z ówczesnego sprzętu audio tzw: szczekaczek. Naprawdę polecam każdemu kto chociaż trochę jest ciekawy jak żyło się pod okupacją Hitlerowską w tamtych czasach. Ma się wrażenie że razem z 5 chłopakami z " oddziału Zemsta" przeżywamy trudy codziennej okupacji stolicy.
Naprawdę gorąco gorąco polecam!!!

MałaDużaMi | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Książka kupiona na wyprzedaży za śmieszną złotówkę. Jak wielkie było me zdziwienie gdy zaczęłam przewracać kilka pierwszych stronic... :) Piątka młodych, niewinnych, odważnych chłopców wprowadza nas w obraz okupowanej Warszawy i Powstania Warszawskiego. Krótkie, lekkie w formie zdania przekazują okrutną treść i piękne przesłanie. Zawsze trzeba mieć nadzieję, walczyć o marzenia, zachować godność, honor, serce otwarte na drugiego człowieka a życie nigdy nie zginie.

rewelacyjna powieść przedstawiająca drogę grupki przyjaciół z jednej kamienicy do zaangażowania się w konspirację. ksiązka rewelacyjnie oddaje codzienność okupowanej Warszawy

duce1908 | 2013-12-12

Za malolata, jedna z moich ulubionych ksiazek!

braq | 2017-02-26
mam2lewerence | 2017-01-22