Rozbitkowie z Chancellora

Chancellor
rozbitkowie, przygoda, morze, statek
przygodowa
Hub

Książka ta to pamiętnik jednego z pasażerów statku "Chancellor", płynącego z Karoliny Południowej do Wielkiej Brytanii. Statek ulega katastrofie, a rozbitkowie przeżywają wydarzenia pełne grozy.

Julesa Verne'a nie trzeba nikomu przedstawiać. Autor "20 tysięcy mil podwodnej żeglugi" nie odszedł od tematu przygodowo-podróżniczego, jednakże tym razem bohaterami opowieści są żeglarze "tradycyjni".

Hub | 2010-11-07
Przeczytana: 26 października 2010

Bez szaleństwa i nieprzespanych nocy, za to z autentycznymi emocjami czyta się tę powieść. Pomysł na katastrofę, która NIE zatapia statku dość oryginalny ale chyba prawdopodobny. Szkoda, że brak w powieści bohatera, z którym może utożsamić się czytelnik (narrator pierwszoosobowy nie działa w ten sposób). Oczywiście, są szlachetni herosi i nikczemni zdrajcy, to jednak nieco mało.

Dominika | 2015-01-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Ciekawa powieść, czyta się ją szybko. W wielu momentach autor mnie zaskoczył, zakończenie też zostało ciekawie przedstawione. Akcja toczy się od samego początku, nie nudzi. Warto przeczytać!

Robert Pisula | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Inne oblicze Verne, zastanawiam się czy ta książka tez jest okrojona z jak ze nie znanego dla czytelnika pesymizmu Juliusza. Wiele rzeczy mnie zaciekawiło i zdziwiło ...

Jan | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Przyzwoita lektura przygodowa na 1-2 wieczory. Inna niż pozostałe książki Verne'a z jakimi miałem styczność, bardziej przypominała mi książki Roberta Stevensona.

Korynna | 2016-09-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane