Lech Poznań

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-7552-359-1
piłka nożna, Poznań
sport
Krzysiek W

Choć w Wielkopolsce działało i działa nadal wiele klubów piłkarskich, żaden z nich nie dorownuje sławą Lechowi. Ponad 100-letnia historia "Kolejorza" zaczęła się w roku 1922 i obfitowała we wzloty i upadki. Jednak nawet w najtrudniejszych chwilach "Kolejorz" mógł lizcyć na wsparcie ślepo mu oddanych fanów, którzy zawsze pozostawali nie tylko jego "dwunastym zawodnikiem", ale i bodaj największym bogactwem. To dzięki nim rzesze wspaniałych piłkarzy, którzy wychowali się w Poznaniu, a którym później przyszło grać w różnych częściach Polski i świata, powtarzają jak mantrę, że w ich sercach na zawsze pozostaje Lech.

Dominik | 2016-04-23
Sara | 2013-08-01