Królowa. Biografia Elżbiety II

Tłumaczenie: Wiesław Horabik
Wydawnictwo: Magnum
Queen : a biography of Elizabeth II
szczypiorek5

Po raz pierwszy drzwi Pałacu Buckingham otworzyły się dla człowieka z zewnątrz. Ben Pimlott - jeden z najlepszych współczesnych biografów politycznych - przeprowadził wiele rozmów z osobami należącymi do najbliższego otoczenia królowej. Sięgnął po nie publikowane dzienniki Jocka Col-ville'a, sekretarza osobistego Churchilla i Elżbiety, a także po listy oraz dokumenty z archiwów rządowych i pałacowych. Powstała niezwykła opowieść o życiu prywatnym i panowaniu Elżbiety II, od jej urodzin aż po czasy Diany. Biografia, rzucająca nowe światło na wiele wydarzeń w Pałacu Buckingham, jest jednocześnie interesującym przyczynkiem do historii Wielkiej Brytanii.

źródło opisu: http://www.antykwariat.waw.pl

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl