Święty Baldachim

Seria: Socjologia religii
Wydawnictwo: Nomos
religia, socjologia
Asia

Peter Berger jest jednym z najwybitniejszych współczesnych socjologów religii. Już od czasu wydania wspólnie z Thomasem Luckmannem książki Społeczne tworzenie rzeczywistości, której tłumaczenie odbiło się szerokim echem wśród polskich przedstawicieli nauk społecznych, pozostaje w ścisłej czołówce twórców socjologicznych analiz koncepcji roli religii i religijności we współczesnych społeczeństwach. W Świętym baldachimie Peter Berger: prezentuje w sposób systematyczny powiązanie religii z instytucjami społecznymi oraz analizuje fenomen sekularyzacji współczesnych społeczeństw konsumpcyjnych. Słusznym wydaje się stwierdzenie, że od czasu publikacji Etyki protestanckiej Maxa Webera jest to jedna z najśmielszych i zarazem najbardziej wnikliwych analiz procesów przemian którym religia podlega w warunkach modernizacji.

Asia | 2010-11-07
Przeczytana: styczeń 2010

Jedna z najtrudniejszych książek jakie czytałam. W Świętym baldachimie Peter Berger: prezentuje w sposób systematyczny powiązanie religii z instytucjami społecznymi oraz analizuje fenomen sekularyzacji współczesnych społeczeństw konsumpcyjnych.

książek: 2067
AnnaSikorska | 2015-11-29

Przyjemna, lekka, a do tego bardzo przydatna lektura pozwalająca czytelnikowi popatrzeć na religię z boku

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-10-21