Sponsorowana

Wydawnictwo: Bramsole
978-83-928724-1-2

Sponsorowana to historia uczciwej, pochodzącej z niewielkiego miasteczka, wychowanej w konserwatywnej rodzinie dziewczyny, która zafascynowana Warszawą i łatwymi pieniędzmi postanawia zostać luksusową prostytutką. Plan szybkiego wzbogacenia się, doznania nowych wrażeń okazuje się destrukcyjny dla jej dotychczasowego systemu wartości, a coś, co wydawało się proste, zaważa na całym życiu.

Spódniczki w górę

„Sponsorowana” Agnieszki Kuligg to miała być historią o tym jak wygląda świat sponsoringu, prawdziwy świat sponsoringu. Miała pokazywać na czym polega i czym się kończy, jakie są konsekwencje psychiczne, społeczne, a nawet fizyczne oddawania się obcemu mężczyźnie za pieniądze. Dostajemy za to bajeczkę, którą spokojnie można postawić obok Kopciuszka, która bez psychologicznej głębi rości sobie prawo do mówienia o. Jest dobrze napisana, tzn. bez większych błędów stylistycznych (vide: „Opowiadania przyprawione miłością” tego samego wydawnictwa, które niestety, ale są koszmarne już podwójnie). Ze względu na lekki i przyjemny sposób przedstawiania tematu powinna być niedostępna dla młodych ładnych dziewczyn. Dlaczego? Bo dzięki oddawaniu się bogatym sponsorom, nie tylko staniesz się bardziej majętna, ale i wyzwolona czy pewna siebie, a oni… a oni na pewno zatęsknią za Tobą. Trzy baranki w ścianę kuźwa mać.

bookish.blog.pl

iksoj | 2012-12-02

czytając książkę miałam wrażenie, że czytam pamiętnik podstarzałej dziewicy, której chuć narzuca ciągłe powtarzanie słów "podniecający" "członek" i "kusa spódniczka". milion osiemset stosunków opisanych w ten sam, zenujący sposób, oraz widoczne zafascynowanie autorki korzysciami płynącymi z łątwego zarobku. Powala również zakończenie powieści, nie mogłam uwierzyć że jest tak prostackie, tak banalne, tak nudne i tak wiadome do przewidzenia. Wiedza autorki na temat sponsoringu jest mniej więcej na tym samym poziomie, jak moja wiedza w momencie, gdy przeczytałam o tym zjawisku artykuł w Bravo mając lat 12. Powieść zdecydowanie ratuje jedno z ostatnich zdań, na temat "spermy odnalezionej na ciele" głównej bohaterki- tak, to naprawde realnie wyglądająca sytuacja- trafiam do szpitala a tam- TADAM!- lekarze badają czy na moim ciele znaleziono spermę! I nie jestem tu ofiarą głwałtu, tylko-no własnie-nawet nie wiadomo czego ofiarą. W rzeczywistości natomiast czuję się ofiarą straconych...

Angela21 | 2013-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Co do końcówki to takiej się spodziewałam i zaskoczenia nie było. Pierwsza książka Agi Kuligg którą przeczytałam. Wielkim minusem było to, że nie było dialogów tylko wypowiedzi zdań klienta i samej bohaterki po przecinku ciężko się było w tym połapać. Książka napisana trochę chaotycznie więc ciężko się czyta. Przeskakiwanie z jednego wątku na drugi. No ale też ciekawa, więc moja nota najniższa nie jest. Są bardzo erotyczne kawałki ale nie są one pokazane z ładniejszej strony wręcz przeciwnie ta książka jest ostra. Więc raczej nastolatką bym ją odradziła no i każdemu nie poleciła. Ciekawie było ją przeczytać ale nic aż tak bardzo zaskakującego nie było w niej co by mnie powaliło.

Agatha77 | 2016-02-18

Dobrze napisana, wciągająca książka, o ważnym problemie. Polecam!

Lawenda35 | 2016-11-29
nozycoreka | 2016-11-28