Drupal - poznaj go z każdej strony!

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-2652-6
www, webmaster, cms, programowanie
Adam

Drupal uchodzi za jeden ze skryptów trudniejszych do opanowania. Aby więc ułatwić sobie to zadanie, podejmij naukę z kompletnym podręcznikiem, dzięki któremu szybko i bez trudu ujarzmisz ten niezwykły system. Błyskawicznie opanujesz jego środowisko i przejdziesz do budowania własnej, profesjonalnej witryny. Przeczytasz o tym, jak opracować strukturę menu i wykonać tłumaczenie interfejsu oraz dowiesz się wszystkiego na temat modułów, "skórek" i szablonów. Nauczysz się sprawnie zarządzać zawartością strony i jej użytkownikami oraz optymalnie ją konfigurować. Krok po kroku prześledzisz proces budowania przykładowego serwisu z wykorzystaniem modułów CCK i Views — zobaczysz, jak atrakcyjnie prezentować treść, zapewnić stronie pełnię funkcjonalności i estetyczny wygląd oraz zadbać o jej bezpieczeństwo. Dowiesz się, jak poprawnie uruchomić swoją witrynę i administrować nią, a także poznasz rozwiązania typowych problemów, na jakie możesz trafić przy każdym z realizowanych etapów.

Hatezit | 2012-04-09
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Ta książka o systemie CMS Drupal jest pozycją bardzo dobrą. Jednak pojawiła się nowsza wersja tego systemu, czyli Drupal 7.
Takie książki należy wg.mnie czytać wyrywkowo a nie od początku do końca, ponieważ zanim się przeczyta wyjdzie kolejna pozycja i jest.
Dobrze przedstawia zagadnienia dotyczące tego systemu, od instalacji po konfiguracje systemu itd.

Adam | 2011-03-04
Przeczytana: 04 marca 2011

Książka godna polecenia dla ludzi chcących zorientować się czym jest Drupal i co można na nim zbudować. Opisuje ona Drupala w wersji 6, ale autor informuje w tekście, jakie zmiany są w wersji 7. Póki co spokojnie można używać "6" ponieważ dla nowszej wersji nie ma jeszcze przeportowanych wielu modułów i templejtów.

gagda | 2012-08-21
Przeczytana: 2011 rok

Książka napisana całkiem składnie, dobra w ramach wstępu, niestety nie ma nic poza wprowadzeniem i podstawami użytkowania (książka o klikaniu w ramach typowych zastosowań/zadań, o programowaniu nie ma nic).

Juriusz Wwa | 2014-01-09
Krystian P | 2012-12-10