Nie uciekniesz przed własnym cieniem

Tłumaczenie: Ewa Rojewska-Olejarczuk
Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Bežat' ot teni svoej
830601006X
Błażej

"Nie uciekniesz przed własnym cieniem" jest próbą radzieckiej antypowieści. Jej struktura jest dość niezwykła. Wydarzenia rozgrywają się w dwóch płaszczyznach – realnej i fikcyjnej. Pierwsza z nich ukazuje pracę intelektualną autora piszącego książkę, jego wahania, zwątpienie we własne możliwości, walkę z własną słabością, druga płaszczyzna to burzliwa, barwna biografia złodzieja-recydywisty, uciekiniera z obozu na Syberii. Zawiązujący się kłębek wątków, epizodów i postaci, realistycznych lub irrealnych, na wpół groteskowych, stopniowo tworzy logiczną, przemyślaną strukturę – powieść o powstaniu książki.

źródło opisu: PIW, 1983

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl