Przysięga. Chirurg na wojnie

Wydawnictwo: Świat Książki
The Oath: A Surgeon Under Fire
83-7391-623-7
Alfa16

Khassan Baiev uzyskał w 2000 roku azyl polityczny w USA i obecnie mieszka w Bostonie. Wyjechał, by uniknąć wieloletniego więzienia, ale sercem i duszą wciąż jest w rodzinnej Czeczenii. W 1994 roku, gdy Rosja przystępowała do pacyfikacji zbuntowanego kraju, Baiev porzucił intratną praktykę w Moskwie i wyjechał do rodzinnego Alhan Kala, gdzie pracował przez sześć długich wojennych lat. Pokonywał niewiarygodne trudności, bo brakowało wszystkiego, od prądu po lekarstwa

źródło opisu: Świat Książki, 2005

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Nadia | 2013-07-05
Przeczytana: 2005 rok

Przysięga to opowieść o tym iż ekstremalne sytuacje życiowe wymuszają w nas wybory,niekoniecznie te słuszne i te z którymi się zgadzamy, odpowiednie dla nas,ale jeśli w sercu pozostaniemy sobie wierni to ani ludzie wokół nas, ani granice jakie wyznacza nam świat nie będą przeszkodą w tym kim czujemy się w życiu,jakie wartości pielęgnujemy by zakorzeniły się w naszych sercach, w sercach naszych dzieci.Dom jest tam gdzie rodzina.

Przeczytałam ją po raz kolejny. Wcześniej trafiła w moje ręce, gdy byłam w podstawówce - zdecydowanie nieodpowiednia dla mojego wieku, ale pamiętam, że mocno zapadła mi w pamięci i dzięki niej zrodziła się chęć niesienia pomocy innym. Obecnie dalej uważam tę książkę za genialną. Nie jestem w stanie opisać emocji towarzyszących mi. Robi wrażenie, warto przeczytać, zapada w pamięci!

Akukaracza | 2013-05-23

Bardzo wciągająca i ciekawa. Poruszająca. Myślę, że to lektura obowiązkowa nie tylko dla chirurgów, ale dla wszystkich ratujących życie ludzkie. O pasji zawodu lekarza, powołaniu, zapomnianej wojnie, bezstronności w ratowaniu życia ludzkiego. I zakończenie - do refleksji.

terpil | 2012-09-02
Przeczytana: 02 września 2012

Bardzo ciekawa książka opisująca wojny i życie w Czeczenii z naocznych relacji. To co mnie najbardziej dziwiło, to to, że zło nie ma końca. Ciągle gorzej i gorzej, więcej i więcej trupów, zabitych...
Fabuła urozmaicona wstawkami o kulturze i tradycji muzułmańskiej i czeczeńskiej, naprawdę ciekawy naród, aż boli, gdy się czyta jaka tragedia ich spotkała.

choli | 2013-08-03

Książka napisana takim tam sobie językiem, ale za to tematyka porywająca, całość rewelacyjna, oddaje obraz współczesnej strasznej wojny

cameo | 2013-04-21
Przeczytana: maj 2012