Człowiek jest osobą. Podstawy antropologii filozoficznej Karola Wojtyły

Wydawnictwo: Antyk
83-88524-03-8
filozofia i etyka
Snoopy

Niedawno Jan Paweł II przypomniał nam, że spór o człowieka wcale się nie zakończył wraz z upadkiem komunizmu i marksizmu. Dlatego tak ważną sprawą jest dalsza rzetelna refleksja nad człowiekiem. Mam nadzieję, że nowe wydanie mojej pracy doktorskiej, napisanej na początku pontyfikatu Jana Pawła II, przyczyni się do coraz głębszego rozumienia tej znakomitej filozofii człowieka, jaką stanowi antropologia Karola Wojtyły, w rozpoczynającym się nowym tysiącleciu. (Ze Wstępu autora)

mikozul | 2012-01-15
Dagmara | 2011-04-29