Nefertiti. Słoneczna królowa Egiptu

Nefertiti. Egypt's Sun Queen
83-06-02898-8
Nefertiti, Egipt, starożytność
Katarzyna

Przez ponad dziesięć lat Nefertiti była najpotężniejszą kobietą starożytnego świata. Dumnie stojąc obok swego męża, Echnatona, stanowiła przedmiot zazdrości wszystkich - piękność błogosławiona przez słonecznego boga, otoczona uwielbieniem rodziny i czcią poddanych. Jej posągom i imieniu składał hołd cały kraj, a jej przyszłość malowała się w różowych barwach. Nagle zniknęła z królewskiej rodziny, rozpłynęła się, jakby nigdy nie istniała. Nie zachowały się kroniki opisujące jej śmierć, nie ma budowli upamiętniającej jej odejście, a jej koniec do dziś pozostaje zagadką. Nigdy nie znaleziono jej ciała.

Trithemius | 2016-07-28
Na półkach: Biografie, Posiadam, Przeczytane