Słownik cywilizacji egipskiej

Tłumaczenie: Joachim Śliwa
Wydawnictwo: Książnica
Dictionnaire de la civilisation egyptienne
83-85348-80-8
historia
bursian

Słownik obejmuje dzieje Egiptu od jego początków aż po Epokę Późną. Hasła zostały tak dobrane, aby przedstawić wszystkie aspekty rozwoju cywilizacyjnego doliny Nilu na przestrzeni wieków, dzięki czemu czytelnik otrzymuje pełny, choć zwięzły obraz kultury tego kraju. Książka bogato ilustrowana, uzupełniona indeksem osób i nazw geograficznych, przeznaczona dla studentów oraz dla osób interesujących się historią.

rmycha888 | 2015-07-29
carmaniola | 2013-12-12