Jak rozumieć filozofię średniowieczną

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Daimonion". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
filozofia i etyka

Wypowiedź autora kaiążki: Książeczka ta pomyślana została jako rodzaj "prolegomenów" do zachodnio-europejskiej filozofii średniowiecznej. Traktuje ona o takich problemach wstępnych jak: periodyzacja dziejów, stosunek średniowiecza do starożytności i Renesansu, pojęcie scholastyki oraz przedmiot filozofii średniowiecznej. Przedstawiamy też w niej warsztat intelektualny średniowiecznego...

Wypowiedź autora kaiążki:

Książeczka ta pomyślana została jako rodzaj "prolegomenów" do zachodnio-europejskiej filozofii średniowiecznej. Traktuje ona o takich problemach wstępnych jak: periodyzacja dziejów, stosunek średniowiecza do starożytności i Renesansu, pojęcie scholastyki oraz przedmiot filozofii średniowiecznej. Przedstawiamy też w niej warsztat intelektualny średniowiecznego uczonego oraz metodę scholastyczną na tle rozwoju szkolnictwa tej epoki.

źródło opisu: http://www.derewiecki.pl/sklep/?s__karta.id__92

źródło okładki: http://www.derewiecki.pl/sklep/?s__karta.id__92

comafan | 2016-03-06

Znakomita książka. Fajnie się ją czyta. Szkoda że doprowadzono ją tylko do końca XIII wieku. Bardzo pozytywnie odebrałem treść tej książki- elementarne wiadomości z filozofii średniowiecznej podane w pigułce.

Mea-Libri | 2016-06-20
corny | 2016-05-14