Obcy: Decydujące starcie

Wydawnictwo: ALFA
Aliens
Ellen, Ripley, Nostromo, Alien, Obcy, Newt, Bishop
Bartek1985

Tylko Ripley i kot Jones zdołali uciec przed zgrozą czającą się w zakamarkach statku towarowego "Nostromo".Po pięćdziesięciu siedmiu latach Ziemianie przechwycili kapsułę ratunkową i ocalili życie jej pasażerom. Ale nikt nie chce uwierzyć w przerażającą historie Ripley i jej ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem dzrzemiącym na planecie Acheron. Kiedy nagle urywa się wszelka łącznść z osadą...

Kiedy nagle urywa się wszelka łącznść z osadą kolonistówna Archeonie, Ripley podejrzewa najgorsze. Wyrusza razem z oddziałem komandosów, by zbadać przyczynę niepokojącego milczenia kolonistów.
Wkrótce milczenie Achreonu przeradza się w bezgłośny krzyk. To co komandosi znajdują na planecie przechodzi ich najkoszmarniejsze wyobrażenia...

karpatkadobra | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Skrajne przerażenie, paraliżujący chłód oraz żyły wprost pulsujące od nadmiaru Adrenaliny to tylko niektóre z wielu przykładów tego co za każdym razem przechodziła Ellen Ripley – pracownica ,,Towarzystwa”. Wraz z załogą Nostromo – handlowego frachtowca ,od początku wstąpienia na jego pokład i pierwszego turkotu pracującego napędu daleko-gwiezdnego , ta młoda kobieta była skazana na ciągłą ucieczkę i zatrważającą walkę o każdą następną sekundę swojego życia. Poprzez ludzką głupotę i brak odpowiedzialności korporacji Weyland-Yutani musiała mierzyć się z Ksenomorfem - tak okropnym, obślizgłym i szpetnym gigantycznym czerwiem, że każdy nawet najmniejszy krzemowo-metalowy fragment jego pancerza wyglądał jakby został wykuty przez chaos i śmierć. I to właśnie od Asha – Androida, który nie przyznawał się, że nie jest człowiekiem, wyszło polecenie nadane przez ,,Towarzystwo” odnośnie skalibrowania współrzędnych trasy powrotnej z Thedus na Ziemię :by nakierować gigantyczny i...

Tomek | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Chyba nie mogę ocenić tej książki inaczej, niż przez pryzmat filmu. Początkowo dodała wiele interesujących szczegółów by z każdą kolejną stroną coraz bardziej upychać akcję. Nie jest to coś złego bo dzięki temu czytelnik jest trzymany w napięciu i nie ma chwili czasu na nudę. Nie byłą to jakaś bardzo wymagająca książka, nad którą można się zadumać, ale na pewno warta polecenia nie tylko miłośnikom filmowej sagi "obcy" Co do tego konkretnego wydania dostrzegłem kilka literówek.

moon | 2016-09-21

Obcy - jedna z najlepszych serii filmowych sf, książka
bazuje na scenariuszu, na szczęście wersji reżyserskiej
która ukazała się dopiero po latach, więc w chwili jej premiery
wnosiła dodatkowe wątki pominięte w filmie.

Bartek1985 | 2010-11-06

Rewelacja nic dodać nic ując. Niby fantastyka a w doskonały sposób przedstawiła przemiane głównej bohaterki z osoby która nie ma po co żyć bo dawno straciła wszystko w kogoś kto odnalazł sens życia tam gdzie większość z nas znalazła by śmierć i jest gotowa dla tego stawicz czoło każdemu zagrożeniu.W filmie nie da rady tak dostrzeć tej zmiany w niej.

Gantu_mn | 2011-01-31
Przeczytana: 2003 rok

Świetna historia, której przeniesienie na strony książki chyba musiało się udać. Nie sądzę jednak sięgnął po nią ktoś inny niż miłośnik serii obcego poszukujący nowych smaczków.

sybla | 2013-12-16

Kolejna papierowa wersja ulubionego filmu, nie mogę nie posiadać.

Darth Dream | 2013-06-08
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Prawdę mówiąc, ledwo ją zmęczyłem. Pierwsza część przypominała mi z deka oglądanego w kinie "Prometeusza" pozbawionego wątków religijnych - sporo science, mniej fiction. W dwójce proporcje są rozłożone na odwrót. Pozornie scen akcji nie jest dużo więcej, niż w "Alien", ale cała fabuła jest wyraźnie nastawiona na nawalanie się z kosmitami, a nie lubię takich filmów (i książek). Mało jest też w "Aliens" ciekawych postaci. W jedynce była twarda Ripley, tajemniczy Ash, zabawny Brett, pozostała czwórka też miała w sobie coś, co sprawiało, że od razu się zapamiętywało tych bohaterów. W części drugiej wszyscy zlewają mi się w całość, oprócz Newt i Bishopa.

majster_sztyk | 2013-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2013

Strasznie płytkie opisy walk, praktycznie zerowe wgłębienie się w psychikę bohaterów, ale ogólnie dość przyjemnie się czyta. 6/10

Dominik | 2012-08-09

Książki o obcym trochę mnie rozczarowały! Dobra kopia filmu, ale nie lepsza. ;) Dla fanów!

książek: 1991
Jahty | 2011-10-22