Druga szansa

2001-04-01
83-7169-987-5
Ewa Spirydowicz
romans

Książka ma dwie bohaterki główne.Pierwsza to Bee młoda dziennikarka,która wkrótce ma wyjść za mąż.W pracy zbliża się awans na,który Bee czeka.Lecz życie jest nieprzewidywalne.Bee nie dostaje awansu a narzeczony odchodzi.Druga bohaterka to Izabela odeszła od męża i z dwiema córkami mieszka u rodziców.Dostaje prace redaktora w dziale kobiecym.I właśnie w redakcji drogi Bee i Izabel się krzyżują.Początki nie są proste jednak powoli zaprzyjaźniają się.Oboje zaczynają na nowo swoje życie.Izabela zakochuje się w swoim szefie,który jest żonaty.Bee poznaje Daryla jednak oboje traktują ten związek jak chwilowa przygodę.Izabela spędza z Jackiem czas jednak nadal jest jego żona.Bee zaczyna spotykać się z Kevinem,który już dawno się chciał z nią umówić.Gary były narzeczony chce do niej wrócić.Kogo wybierze Bee?Izabela zrywa z Jackiem przez nieporozumienie.Jednak Jack nie rezygnuje.Czy Izabela da mu szanse?

To jest jedna z pierwszych albo pierwsza książka Cathy Kelly i jest całkiem dobra. Lekka i przyjemna. Późniejsze książki są coraz słabsze - treść tak samo miałka, ale za to autorka magluje w nich tematy śmierci, zdrad porzucenia etc. a co za tym idzie są ponure i przygnębiające, więc w sumie takie do niczego. Nie odstresujesz się przy nich, a wręcz przeciwnie, do tego nic do twego życia nie wniosą, bo to nie ten poziom pisarstwa.
Do tego autorka w późniejszych książkach popada w nieznośne moralizatorstwo. Posuwa się do tego, że przy końcu jednej z książek (nie pamiętam której) porzuca akcję i podaje jakieś porady z biuletynu dla ofiar przemocy domowej albo czegoś w tym rodzaju. W związku z tym kolejnych książek już nie przeczytałam, bo to już przesada.

Fajna, dowcipna i ciekawa pozycja.
Brak w niej jednak głębszych przemyśleń, celu czy meritum..

Fajna, dowcipna i ciekawa pozycja.
Brak w niej jednak głębszych przemyśleń, celu czy meritum..

Bardzo zabawna, polecam na doła :p

Bardzo zabawna, polecam na doła :p