Sekret markizy

Tłumaczenie: Ewa Oświecimska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Klasyka Literatury Angielskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Novus Orbis, Silva Rerum
The making of a marchioness
powieść angielska, romans
olenax

Romantyczna powieść o pięknej, zubożałej arystokratce, poślubiającej bogatego markiza, który wkrótce po ślubie opuszcza żonę i udaje się w daleką podróż. Emilia z pogodą znosi rozłąkę, gdy nagle odkrywa, że kuzyn męża, kapitan Osborne chce ją zamordować, aby w przyszłości odziedziczyć olbrzymią fortunę. Zanim Emilia znowu będzie bezpieczna w ramionach męża, musi wygrać wyścig ze śmiercią.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mary14 | 2013-10-14
Przeczytana: 13 października 2013

Wspaniała, ciepła, pełna miłości. Czytałam ją jednym tchem!
Emilia Fox-Seton żyje ubogo w domku na Mortimer Street. Jest damą do towarzystwa lady Marii Bayne. Pewnego razu zaprasza ją ona do swojej rezydencji na wsi Mallowe. Tam poznaje markiza Walderhursta - podstarzałego, niezdolnego do uczuć dżentelmena. Proponuje on Emilii małżeństwo, na co ona godzi się z ochotą.
Trudno jej przywyknąć do nowej sytuacji. Pokochuje ona rezydencję męża. Wkrótce markiz wyjeżdża do Indii. Przedtem jednak do rezydencji przyjeżdża jego bratanek Osborn z żoną. Są spadkobiercami majątku, dlatego też usiłują zabić brzemienną Emilię. To ufne i głupiutkie stworzonko nic nie podejrzewa, ale gdy jej pokojówka odkrywa prawdę, zakochana kobieta zaczyna tęsknić za mężem i bać się o własne życie...

Anna | 2016-03-16

Zdecydowanie dla młodych czytelników. Dla starszych jest zbyt naiwna i przewidywalna. Mimo wszystko ma swój urok.

Jenny Curran | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Oczywiście, że pretensjonalna. Jednakowoż dobra do czytania w oryginalne dla uczących się angielskiego.

Lavenda | 2014-11-03
Przeczytana: 2014 rok

F.H. Burnett powinna była zostać przy twórczości dla dzieci, w tej konwencji sprawdziła się najlepiej. "Sekret markizy" jest pretensjonalnym romansidłem z niezbyt udanie rozegranym sensacyjnym wątkiem. W dodatku posiada bohaterkę z gatunku, którego szczerze nie znoszę - słodka idiotka o złotym sercu. Co i rusz postacie w powieści podkreślają, że główna heroina nie posiada zbyt wielkiej inteligencji i zastanawia mnie czy to postulat "Sekretu markizy": bądź dobra i cnotliwa, ale odpowiednio głupia, a na pewno osiągniesz szczęście małżeńskie.

becia | 2014-11-27
Przeczytana: listopad 2014

Niestety, dla pensjonarek mimo iż jest to "wielka klasyka literatury angielskiej". Urocza i naiwna bajka o Kopciuszku. Gdybym ją czytała mając 13-14 lat chyba bardzo by mi się podobała. I taka mała dygresja dla osób wstawiających opis książki: litości! toż to cała książka opisana!

Jjolka | 2014-03-10
Przeczytana: 2010 rok

Ciepła opowieść z wątkiem kryminalnym.

Erio | 2016-07-04
Przeczytana: 15 maja 2016