Metody oceny projektów z dofinansowaniem UE

biznes, finanse

Efektywna absorpcja funduszy UE przez polską gospodarkę i administrację publiczną (rządową i samorządową) jest w dużym stopniu zależna od posiadanej przez decydentów odpowiedniej wiedzy na temat metod oceny projektów dofinansowanych z tych funduszy. Dobra znajomość tych metod zarówno na wszystkich szczeblach zarządzania funduszami UE w Polsce, jak również przez beneficjentów końcowych jest niezbędna przy prawidłowym opracowaniu, racjonalnej selekcji zgłaszanych projektów oraz kontroli procesu ich realizacji. Wielu menedżerów nie zdaje sobie z tego sprawy i często nawet nie odczuwa potrzeby uzupełnienia tej wiedzy. Należy zatem im uświadamiać, jak złożony i wieloaspektowy charakter ma problematyka metod oceny projektów z dofinansowaniem UE. Dotyczy to zarówno zmieniających się regulacji i procedur metodycznych, jak również zasad dobrej praktyki zalecanych przez Komisję Europejską..