Leksykon polskiej literatury fantastycznonaukowej

Seria: SF [Wydawnictwo Poznańskie]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Adam

"Leksykon polskiej literatury fantastycznonaukowej" to pierwsza tego typu publikacja, która w formie zwartego wydania słownikowego informuje o polskich pisarzach uprawiających fantastykę naukową oraz o autorach, którzy w latach minionych przyczynili się do późniejszego wykrystalizowania tej odmiany i upowszechnienia jej w literaturze polskiej. Drugim, nie mniej istotnym celem "Leksykonu" jest...

Drugim, nie mniej istotnym celem "Leksykonu" jest wyjaśnienie niektórych terminów i podstawowych pojęć związanych z dość szeroko określonym obszarem fantastyki, stanowiącym naturalny kontekst dla science fiction.
Leksykon składa się więc z dwóch podstawowych części: "Słownika autorów", w którym znajdują się biogramy 189 pisarzy wraz z krótkim omówieniem ich twórczości, oraz "Słownika terminów", który zawiera 122 hasła, związane z całym obszarem polskiej literatury fantastycznej i jej pograniczem, a także ze zjawiskami charakterystycznymi dla fantastyki obcojęzycznej.

LordVaderJunior | 2017-04-28
Szymon | 2016-11-09