Nagan

Okładka książki Nagan Stanisław Rembek
Okładka książki Nagan
Stanisław Rembek Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Agawa Cykl: Dzieła zebrane [Stanisław Rembek] (tom 2) literatura piękna
Dzieła zebrane [Stanisław Rembek] (tom 2)
Oficyna Wydawnicza Agawa
2006-01-01
2006-01-01

Co za debiut ! Jestem pod wielkim wrażeniem talentu Rembeka. Prosta historia, ale za to jak napisana ! Rzeczywistość frontowa ukazana w niespotykany , wręcz namacalny sposób. Rembek awansuje do grona moich ulubionych polskich autorów, absolutna ekstraklasa.

Niezła, ale nie zachwyca. Nie ma tu jakiejś rozbudowanej fabuły, a nawet w ogóle jej nie ma. Po prostu życie na froncie. Niezbyt zajmujące, krótka, opisów bitew w ogóle nie lubię w książkach, więc i tu mi nie podpasowały (nieważne, jak byłyby dobre).

Cóż, w 2016 r. wystawiłem tej książce ocenę 7/10, a teraz, po 6 latach i ponownym przeczytaniu uważam, że jest to co najmniej mocne 8. Proza Rembeka jest bardzo ponura, jest w nim ogromna doza pesymizmu, ale jak najbardziej warto zapoznać się - ma unikalny klimat frontu w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Specyficzna książka. Polecam

Specyficzna książka. Polecam

Cudo!

Cudo!

Znakomity pisarz

Znakomity pisarz

No cóż...nikogo na siłę zachęcać nie będę... Rembek nie jest łatwy w odbiorze ale warto znać jego pióro.

• Powieść historyczna
  • Klasyka polska