Dzienniki. Rok 1920 i okolice

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Agawa
83-85571-09-4
wojna 20 roku, rembek,
Błażej

Jest to nigdy dotąd nie publikowany, przez pięćdziesiąt lat z narażeniem życia własnego i najbliższych najstaranniej ukrywany przed komunistyczną policją polską i radziecką, a nawet przed przyjaciółmi, cudem wprost ocalały, unikalny dziennik z wojny polsko-bolszewickiej, pisany na gorąco na linii frontu przez Stanisława Rembeka, autora głośnych powieści wojennych "W polu" i "Nagan", którego władze komunistyczne konsekwentnie starały się wymazać z literatury i ludzkiej pamięci.

źródło opisu: Agawa, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie