Na białym szlaku

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
harcerstwo, harcerze, przygody
Barbara

Inne wydania

Przygodowy dramat psychologiczny rozgrywający się w surowym pejzażu Grenlandii w ostatniej fazie wojny: w obliczu niebezpieczeństwa początkowa wrogość Polaka i Niemca przekształca się w solidarność. Ostatnie dni wojny. Niemiecki patrol niszczy aliancką stację meteorologiczną na Grenlandii. Przy życiu zostają dowódca stacji, Polak, Sikora i oberleutnant Weber. Uznani za zaginionych, skazani są wyłącznie na siebie. Początkowa nienawiść i wrogość ustępują stopniowo miejsca zrozumieniu bezsensu wojny i poczuciu solidarności. Wojna się kończy, alianci zaprzestają poszukiwań. Sikora i Weber pozostają na lodowym pustkowiu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Konkwistadorrr | 2012-12-21

Całkiem ciekawa, ale to jeszcze nie jest kwintesencja literatury podróżniczej jaką zaserwowali czytelnikom państwo Centkiewiczowie.

Balcerius | 2017-06-06
lord_of_books | 2016-12-19