Instytucje i usługi poręczeniowe na rynku finansowym

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

zasadniczym przedmiotem niniejszej książki są publiczne usługi poręczeniowe, traktowane jako jedna z usług finansowych. Ważną cechą tej pracy jest połączenie rozważań ekonomiczno finansowych z prawnymi. Pozostałymi jej cechami są: poświęcenie uwagi kwestii ryzyka kredytowego, ukazanie obu części rynku poręczeniowego, tzn. zarówno strony podażowej, jak i popytowej, ponadto ukazanie korzyści i kosztów rozwoju rynku usług poręczeniowych z punktu widzenia makroekonomicznego, jak i mikroekonomicznego.