Magiczne kroki

Tłumaczenie: Sebastian Musielak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z Wodnikiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Magical Passes. The Practical Wisdom of The Shamans of Ancient Mexico
83-7120-646-1
szamanizm, antropologia
Róża_Bzowa

Magiczne kroki to droga do zrozumienia i wykorzystania tajemnej wiedzy szamanów, która pozwala osiągnąć najwyższy cel nie tylko wszystkich czarowników z linii don Juana Matusa, lecz również wszystkich ludzi - wyjście poza śmierć i wkroczenie w stan absolutnej wolności.

RatownikLektur | 2018-06-19
Przeczytana: 16 lutego 2018

Kolejna część serii nauk Don Juana. Tym razem mamy odniesienie do czegoś co było wspomniane w poprzednich częściach, ale na co prawdopodobnie nie zwróciliśmy uwagi, chociaż wzmianki o tym były już w "Odrębnej Rzeczywistości" i "Podróży do Ixtlan". Mowa o magicznych krokach, które były opisywane przez autora jako tajemnicze rozciąganie / ruchy, którym towarzyszyło strzelanie kośćmi u Don Juana. W wyżej wymienionych częściach Don Juan mówił o zastosowaniu tych ruchów, i nawet uczył ich Castanede.
W tej pozycji mamy już sprecyzowane o co chodzi w tajemniczych ruchach, po co one są i czym są. Castaneda jak zwykle wdrążył swe systemowe charakteryzowanie zjawisk, do magicznych kroków, wymyślonych przez starożytnych indian i uporządkował je robiąc z książki instrukcję do wykonywania tych tajemniczych ruchów. Mimo, ze starożytni nie dali temu nazwy - Castaneda nazwał całą tą sztukę - Tensegrity (Tension - napięcie, integrity - spójność). Wyjaśnienia Don Juana Matusa mówią o tym iż...

numerosata | 2018-08-16
Andrew | 2017-02-08