Krytyka teatralna: Rozważania i analizy

83-226-0998-1
teatr, krytyka teatralna
sztuka
Snoopy

W książce Czytelnik znajdzie teoretyczno-metodologiczne ustalenia dotyczące historii krytyki teatralnej oraz cztery rodzaje analiz historycznych. Są to: krytyka w czasopismach, postawy krytyczne, relacje krytyki (dramat - aktor; krytyka - polityka; krytyka - nauka; krytyka -teatr i inne), a także opis roli aktorskiej jako formy pamięci o wykonawcy. Rozważania i analizy nawiązują do wielce...

Rozważania i analizy nawiązują do wielce interesujących i nowych sugestii dotyczących tworzenia syntezy dziejów krytyki.
Książka stanowi pierwsze w polskiej nauce o teatrze porządkujące wprowadzenie do historii krytyki teatralnej.

Agata Iżykowska | 2014-10-14
Owca | 2013-06-14