King Kong Blues

King Kong Blues
83-7060-186-3
powieść szwedzka
corrum

Nowoczesne grobowce w wieżowcach jako wizytówki metropolii, brak wody do picia, sojowe kotlety i ciasteczka, zorganizowane bandy emerytów i mafia, skomputeryzowana inwigilacja każdego mieszkańca i wszechobecna telewizja, a do tego właścicielem wszelkich dóbr na całej ziemi jest wyrodny brat pewnego arabskiego szejka - oto tło wydarzeń opisanych w tej interesującej, tłumaczonej z angielskiego powieści science fiction, w której niepoślednią rolę gra piękna dziewczyna uprawiająca nierząd. Książka może stanowić atrakcyjną pozycję nie tylko dla miłośników gatunku science fiction.

strega | 2015-07-17
Przeczytana: lipiec 2015

Snując się po jakimś bazarowym stoisku trafiłam na tą książkę i ze względu na opis - kupiłam za 5 zeta ;] Obrzydliwie różowa okładka nie zapowiadała nic szczególnego, ale jak to mówią: "nie sądź po.."
Główny wątek powieści nie jest specjalnie wciągający ( zupełnie przeciętny koleś z korpo szuka w mieście laski z nizin społecznych, bo jego szef ubzdurał sobie, że ta a nie inna musi wystąpić w jego reklamie). Nic wielkiego ani absorbującego.
Na moją dość wysoką ocenę wpłynął prosty ale ładny i przystępny język, oraz naprawdę dobry opis rzeczywistości, w której przyszło żyć bohaterom. Jest to świat ponury, rządzony pieniądzem, nitkami zależności i walką o kurczące się zasoby naturalne, przepełniony nachalną reklamą i tymi wszystkimi problemami, które dla naszych czasów są już aktualne. Właściwie miałam wrażenie, że autor opisuje coś, co właśnie się dzieje. Jakbym czytała pierwsze strony dzisiejszych gazet. Albo zapowiedź tego, co będzie za 5-10 lat max.
Fragment o zorganizowanych...

zuziaSama | 2016-10-27
Przeczytana: 2010 rok

Czytam...przeczytałam...i nic. Nic co wpada w pamięć. Szkoda,bo zapowiadało się dobrze. Temat w sam w sobie nie jest wysokich lotów,ale za mało rzeczy które zaciekawiły by czytelnika. Zaczniesz teraz czytać m..możesz wrócić za kilka miesięcy do dalszego czytania,nic co wciąga ta książka nie posiada.

cerata | 2016-08-24
Jale | 2013-05-25