Zamach na Tezeusza

Pokušenie na Tezeâ
83-88431-41-2
fantastyka, sensacja, mitologia
VuZer

Agentka Kora Orwat wyrusza w wirtualny rajd w antyczny świat Greków z tajną misją chronienia pretendenta do tronu jednej z planet galaktycznego imperium. Pretendent ten wciela się w trakcie wyprawy VR w postać Tezeusza. a na jego życie czyha opozycja. Bo choć jest to tylko wirtualny świat. to jego uczestnik może to przypłacić życiem. Kora ma temu przeciwdziałać. Bułyczow opisuje mitologiczne postaci z właściwym sobie humorem. ironią i dystansem. często otwarcie kpiąc z mitów. Czy Posejdon był erotomanem. a starożytni Grecy są autorami wszystkich seksualnych dewiacji? Centaur zdradzający swoją żonę z krową. Skąd się wziął Minotaur? Czy Dedal był geniuszem

Maciek | 2015-11-04
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Swego rodzaju ewenement, gdyż jest to powieść Science Fiction, ale przez większość książki mamy do czynienia z anturażem i scenerią typową dla Fantasy. Nie będę zdradzał dlaczego, bo byłby to spoiler. Tak czy siak, całkiem niezła powieść. Było to moja pierwsze spotkanie z Bułyczowem, może jeszcze kiedyś sięgnę po tego autora.

pawel90119 | 2016-10-15

Książka jest naprawdę godna uwagi

ebsilon | 2016-08-19
Przeczytana: 29 września 2016