Konflikt arabsko-izraelski

Tłumaczenie: Bartosz Hlebowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kompendia historyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Arab-Israeli Conflict
historia

Zwięzłe kompendium wiedzy o konflikcie arabsko-izraelskim. Autorka w przystępny sposób prezentuje jego genezę, uwarunkowania oraz przebieg w okresie sprawowania mandatu przez Wielką Brytanię, a zwłaszcza dramatyczny rozwój po 1948 roku. Omawia kolejne wojny arabsko-izraelskie, kładąc szczególny nacisk na rozwój konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Relacjonuje negocjacje między stronami konfliktu, przedstawia procesy i zjawiska, które umożliwiły zawarcie trwałego pokoju między Izraelem i Egiptem oraz Izraelem i Jordanią, a także próbuje dociec, jakie czynniki przekreślają szanse na trwały pokój izraelsko-palestyński. Jest to najbardziej rzetelne i wyczerpujące ujęcie problematyki konfliktu na Bliskim Wschodzie, o czym świadczyć może także fakt, że książka ta jest zalecana jako lektura obowiązkowa wszystkim brytyjskim dyplomatom, którzy udają się do tamtego regionu.

źródło opisu: Wydawnictwo PWN, 2010

źródło okładki: http://www.pwn.pl/

Selene | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, Historia

Bardzo rzetelny opis faktów. Warto zajrzeć zanim zacznie się wygłaszać emocjonalne poglądy na temat.

PanHrabia | 2016-05-26
skoczek84 | 2014-11-13