Mój dom

83-7033-253-6
Jan Góra, dominikanie, Jamna, Lednica
religia
Bożena Skupin

Książka Mój dom to debiut ojca Jana Góry, znanego w całej Polsce duszpasterza akademickiego, organizatora Apelu III Tysiąclecia na Lednicy, spotkań młodzieży pod patronatem Pier Giorgio Frassatiego w Hermanicach i wreszcie gospodarza domu - "szkoły wiary" na Jamnej. Jest to najszczersze wyznanie wiary zakonnika, który opowiadając o pierwszych latach swojego kapłaństwa, nie zapomina, skąd wyruszył w tę drogę, pisze "listy do przyjaciół, znanych i nieznanych, i do Pana Boga".

I jest to pisanie bardzo wiarygodne, bo poparte rzeczywistym ukochaniem rzeczy Bożych, jak zaświadcza w przedmowie serdeczny przyjaciel ojca Jana - Jan Grzegorczyk: "Wszystko, co wyszło spod jego pióra, było bezwstydnym opowiadaniem o miłości. Wszystko się u niego poczęło z miłości. I z bezwstydu. Bez niego by nie zaczął pisać. Trzeba mieć tę pewność, że moje wzruszenia mogą kogoś zaciekawić. A on ją miał".

springa | 2014-05-16
julia | 2012-11-21