Poradnictwo małżeńskie i rodzinne

83-7030-001-4
poradnictwo małżeńskie
poradniki
Kamulka84

Książka dla doradców i duszpasterzy rodzin.

Natalia | 2011-06-30
Przeczytana: marzec 2011

Książka bardzo przydatna dla tych, do których jest skierowana. Została podzielona na 4 części:
1.Poradnictwo
2.Problemy małżeńskie
3.Doskonalenie kontaktów partnerskich
4.Naturalne metody regulacji poczęć
Pierwsza część zajmuje się ogólnie pojętym poradnictwem - jego istotą, sposobem funkcjonowania, najczęstszymi błędami. Co ważne, przedstawia również wymagania które musi spełniać osoba chcąca zostać doradcą.
W problemach małżeńskich odnajdziemy to, z czym doradca zetknie się przy spotkaniu z małżonkami. Odnajdziemy tu kwestie rozwiązywania konfliktów, wybaczenia czy problemy seksualne.
Trzecia część przedstawia "zastosowania psychologii do pielęgnowania więzi małżeńskiej i rodzinnej". Mi spodobały się tu zwłaszcza ćwiczenia, które pozwalały zastanowić się nad naszą formą słuchania, przemyśleniami czy emocjami.
Ostatnią część polecam wszystkim Kobietom zainteresowanym tą tematyką. Porusza wiele ciekawych kwestii, których nie odnajdziemy w książkach do biologii.
Ogólnie polecam...

Kamulka84 | 2010-12-05