Piękna strona zła

Tłumaczenie: Magda Fuszarowa
Wydawnictwo: Warszawski Dom Wydawniczy
The Beautiful Side of Evil
Dag

Autentyczna, osadzona we współczesnych realiach USA i Meksyku relacja młodej dziewczyny, ujawniającej od dzieciństwa umiejętności parapsychologiczne. Polegają one na zdolności nawiązywania kontaktów z postaciami "nie z tego świata". Swoje niezwykłe właściwości, udoskonalone w szkole duchowej "Mind control", Johanna wykorzystuje asystując indiańskiej uzdrowicielce, która stosuje w swojej paramedycznej praktyce metody z dziedziny okultyzmu. Uczestnictwo w tych terapeutycznych "seansach" doprowadza ją do głębokiego kryzysu osobowości. Czy uda się autorce wydostać z kręgu nieludzkich mocy?

Agnieszka | 2018-02-19

Piękna, prawdziwa, przerażająca.

Uważam, że każdy powinien przeczytać tą swego rodzaju biografię- wierzący w Boga, niewierzący, innowierca.
Dla niektórych horror, fantastyka dla innych jak np. dla mnie świadectwo.
Aż trudno uwierzyć, że to przez co przeszła główna bohaterka to prawda, ale niestety to nie fikcja. Szczególnie wartościowe są końcowe objaśnienia i pewnego rodzaju porady. JEST TO NAJPIĘKNIEJSZA KSIĄŻKA JAKĄ KIEDYKOLWIEK CZYTAŁAM.
Żaden horror nie wzbudził we mnie takiego niepokoju i tak silnych emocji jak treść tej książki. Może to dlatego iż cały czas myślałam o tym jako o w pełni prawdziwej historii która miała miejsce NAPRAWDĘ.
Polecam każdemu!

jujka | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Czytam, że to największy horror i przerażająca książka. Ale tak nie jest w mojej opinii. Traktuję ją raczej jako ciekawostkę, mimo iż jest to relacja prawdziwych wydarzeń. Nie zazdroszczę autorce przeżyć z demonicznymi zjawiskami. Dobrze się czyta choć język nie jest zbyt literacki.

goś | 2011-05-24

Książka tak przerażająca, że aż trudno uwierzyć, że ta historia wydarzyła się naprawdę.
Hit lat 80-tych, polecany przez kaznodziejów "ku przestrodze". Pomimo tego czyta się z zapartym tchem a całość psuje jedynie "chrześcijański happy end", którego zdradzać nie będę (ale łatwo się go domyślić).

qwerty63 | 2017-08-10
kizjo | 2017-07-17