W borach i w lasach

Dans les bois et forets
flora i fauna
kamk

Jarosław Wiśniewski | 2017-05-02

Książka jest owocem współpracy Michela Cuisina, który jest autorem tekstów oraz Carla Brendersa - autora ilustracji. Lasy liściaste i bory szpilkowe lub iglaste to tętniące życiem miejsca, które w Europie stanowią cenne centra bioróżnorodności. Występuje w nich mnóstwo gatunków zwierząt. Autorzy postanowili wybrać niektóre z nich i je przedstawić czytelnikom. I zrobili to bardzo dobrze.
Jakie zwierzęta są tu opisane? W kolejności są to: wiewiórka, strzyżyk, dziki królik, kukułka, dzik, dzięcioł duży, mrówka rudnica, gołąb grzywacz, kuna, słonka, puszczyk, sójka, lis, sarna, sikora bogatka, żbik, leśne motyle, myszołów, jeleń, kowalik, nornica ruda i mysz polna, borsuk, rudzik. Dobór gatunków trafny. Na końcu książki strona z ogólnymi informacjami o lasach w Europie pt. "Czym jest las?".
Książka dla małych i dużych czytelników o zainteresowaniach zoologicznych. Znakomite teksty + znakomite ilustracje = znakomita książka. Nic dodać, nic ująć i tylko czytać. Ja do tego zachęcam....

Wiedźminka | 2012-02-04
Przeczytana: 05 lutego 2012

Piękne obrazki, ciekawe opowiedziane historyjki zwierząt.
Polecam małym i dużym.

Katarzyna | 2017-03-11