Dans les forets vierges
flora i fauna
kamk

Jarosław Wiśniewski | 2017-01-28

Młodszy i starszy czytelnik o zainteresowaniach przyrodniczych, biologicznych i zoologicznych może być tą książką zainteresowany. Autor książki wybrał i opowiedział o ciekawych gatunkach lub grupach gatunków zwierząt, które występują w najbardziej skomplikowanych układach biologicznych, czyli wiecznie zielonych, deszczowych lasach liściastych występujących w okolicach równika. Wybór autorski, subiektywny oczywiście, dobry moim zdaniem. Znalazły się w tej książce krótsze lub dłuższe opisy zwierząt z wielu grup systematycznych i ukazane zostały wyjątkowe organizmy.
Książka jest bogato, znakomicie ilustrowana. Ilustrował książkę Andre Buzin. Te rysunkowe ilustracje są świetne. O jakich zwierzętach można przeczytać w tej książce? O kolibrach, okapi, gibbonach, tukanach, leniwcach, anakondach, pawiach, żabach, skalikurkach, wyrakach, ptakach rajskich, mrówkach koczujących, harpiach, tygrysach, kwesalach, słoniach indyjskich, papugach, lemurach, kazuarach, gorylach, motylach oraz...

Aglaja | 2016-10-25
Flagelum | 2015-08-12