Lekcja Szekspira

Countess confidential
978-83-60177-62-4
romans
Wanda

Jest to historia o tym, jak ja, parweniuszka bez grosza przy duszy, zostałam hrabiną. Nigdy nie przypuszczałam, że zostanę bohaterką wielkiej romantycznej historii. Jako dwudziestopięcioletnia stara panna byłam zbyt praktyczna, aby wyobrazić sobie, że będę śledzić niebezpiecznego przestępcę lub stanę się ofiarą absurdalnego zakładu - Claire, hrabina Rockford.

źródło opisu: Wydawnictwo Lucky, 2008

Amoretta | 2014-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2014

Długo omijałam ten tytuł, bo nie kusiło mnie nic co ma związek z Szekspirem. Nie żałuję jednak, że w końcu sięgłam po tę pozycję. Jest zaskakująco ciekawa. 25 letnia Clara udaje się do domu swego nieznanego dziadka - admirała i hrabiego, aby znaleźć dowód na niewinność swego ojca tkwiącego niesłusznie w Newgate, a oskarżonego o kradzież. Dla Clare to właśnie admirał jest Zjawą - najpierw wydziedziczył córkę,( a matkę Clary), potem nie przyjechał na jej pogrzeb, a teraz chce zemsty na zięciu. Nie wszystko jest jednak takie proste jak wydaje się dziewczynie. Clara tkwi w domu dziadka jako dama do towarzystwa jego wnuczki. Na pewnym balu szukając nieroztropnej podopiecznej w ogrodzie wpada na hrabiego Redforda, nieziemsko przystojnego mężczyznę. Nie wie, że on właśnie założył się z kolegą, że uczyni hrabiną pierwszą dziewicę, jaką spotka na balu. Jest on też głównym oskarżycielem jej ojca i tajnym policjantem na Bow Stret. Dobrze napisana książka, z zaskakującymi zwrotami akcji. Polecam.

Iwona | 2013-04-28
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Bardzo przyjemnie się czyta, nie jest tak strasznie oklepana jak większość romansideł, ale nie jest też nieprzewidywalna, gdyby była bardziej zaskakująca miałaby 10;D

Kasia W-ka | 2011-02-21
Przeczytana: 17 sierpnia 2012