Medium

Okładka książki Medium Judith O'Brien
Okładka książki Medium
Judith O'Brien Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
The forever bride
Da Capo
2000-01-01
2000-01-01
Zuzanna Maj
romans rodzina majątek finanse problemy medium miłość tajemnice sekrety uczucia

Mnie się podobało - na wyluzowanie, lekka książka, postacie jak zawsze za bardzo emocjonalne i dramatyzują, ale sam wątek kryminalny, konspira i paranormalne akcje, bardzo na plus :)

Jest to jedna z tych książek, które czyta się przyjemnie lecz szybko o niej zapomina.

Taka sobie. Nie polubiłam głównych bohaterów. On rozchwiany emocjonalnie, momentami zachowujący się, jakby miał dwubiegunówkę. Ona naiwna, na siłę chcąca mu się przypodobać. Fabuła też średnia, spodziewałam się czegoś innego. Szkoda.

Oj, nie mogłam zabrać się za tę historię, nie mogłam. W sumie już bardzo dawno nie czytałam nic nowego/starego wydawnictwa DaCapo. Więc powinnam rzucić się, ale zawsze jakaś inna książka stała mi na drodze.
Po pierwsze, historia dzieje się w Stanach Zjednoczonych, w Nowym Jorku, co już na wstępie zapowiada inność. I chyba tak jest do końca. Więcej wyzwolenia, więcej niezależności, więcej wolności, mniej schematów zachowań, mniej krępujących sytuacji. Bohaterowie są zwyczajni, o co wcale nie jest tak łatwo w romansach historycznych. Oczywiście osnuwają ich tajemnice, choć są odmienni od obowiązujących kanonów piękna, nadal są atrakcyjni (co najważniejsze, dla siebie są atrakcyjni),ale w życiu codziennym są zwykłymi ludźmi. Bez przesadnych tytułów, bez ponadprzeciętnych umiejętności, odpowiednio odpowiedzialni i odpowiednio szaleni by niekiedy podążać za głosem serca, zamiast za głosem rozsądku.
Można ich polubić, choć mnie zdecydowanie bardziej do gustu przypadł Brendan. Może i jest arogancki, może i uwielbia stawiać na swoim, miewa i rozchwiania emocjonalno-psychiczne, ale który zakochany mężczyzna ich niema. A Celia? Lekko rozkojarzona młoda kobieta, która nie do końca potrafi poradzić sobie z emocjami, a całą sobą stara radzić sobie z przeciwnościami w postaci ogromnego długi jaki pozostał jej do spłacenia po wujku. Z jednej strony potrafi być urocza, z drugiej bywa mocno denerwująca. Ale jako para wypadają bardzo dobrze. Mają to, na co zasłużyli.
Sama historia jest ciekawa, z wątkiem sensacyjnym, w otoczeniu pojawiających się niespodziewanie duchów, potrafi zainteresować.
Jak na romanse historyczne drukowane w serii: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! utrzymuje poziom. Nie jest być może lekturą, która zapadnie mi na zawsze w pamięć (a kilka tytułów takich jest),ale nie będę wspominać jest w kategoriach czegoś nieprzyjemnego.
Jak dla mnie potkanie z bohaterami Medium stanowiło przyjemne wspomnienie czasów kiedy czytałam znacznie więcej tego typu książek niż teraz. I choć podejrzewam, że taki czas już nie wróci to zawsze warto od czasu do czasu przypomnieć sobie coś miłego. I tak było tym razem.
Polecam dla zwolenników i zwolenniczek romansów historycznych, lekko odmiennych niż regencja w Anglii.

Glowna bohaterke da sie lubic, aczkolwiek predkosc z jaka zakochala sie w swym oblubiencu byla nader zaskakujaca. Pomijajac to wszystko zawsze bylam po jej stronie i wspieralam w troskach, jak i cieszylam z przyjemnosci. Niestety tego samego nie mozna powiedziec o Brendanie. Wywolal nader przyjemne pierwsze wrazenie, aby je tylko pozniej zniszczyc kazda bledna decyzja i zmiana zdania, a malo ich nie bylo.

• Romans
  • Rok 1999