Od Kruszwicy do Poznania : rzecz o Szlaku Piastowskim : historia, zabytki, okolice, legendy

Wydawnictwo: Mirex
83-917831-2-X
Wielkopolska, historia, Kujawy
historia
kamk

"Niewiele jest na mapie Polski miejsc takich jak Szlak Piastowski, w Europie porównywalnych odnajdziemy zaledwie kilkanaście. Tym bardziej chciałbym zaprosić wszystkich czytelników tego znakomitego albumu do odwiedzenia wyjątkowego Biskupina czy Kruszwicy. "Warto to zrobić nie tylko ze względu na słynną Mysią Wieżę - pozostałość Zamku Kazimierza Wielkiego z połowy czternastego wieku czy też...

"Warto to zrobić nie tylko ze względu na słynną Mysią Wieżę - pozostałość Zamku Kazimierza Wielkiego z połowy czternastego wieku czy też znaną już nie tylko w Polsce czy Europie, obronną osadę łużycką, znaną dzięki odkryciom, jakich dokonano w 1933 roku na półwyspie Jeziora Biskupińskiego.

Zapraszam do województwa kujawsko-pomorskiego, zapraszam na Szlak Piastowski. Zachęcam także do lektury tego znakomitego opracowania, z takich miejsc, z takiej historii naprawdę możemy być dumni".

Romulad Kosieniak, Wojewoda Kujawsko-Pomorski

"Wyprawa Szlakiem Piastowskim, przez miejsca i zdarzenia znane z legend oraz lekcji historii dostarczy niezapomnianych przeżyć. Warto podążyć śladami dawnych władców i bohaterów, warto odwiedzić ruiny grodów, zamczysk i świątyń, oznaczone symbolem białego orła na czerwonym tle, by lepiej zrozumieć narodowe tradycje oraz rozbudzić miłość i szacunek do ojczystej ziemi. Szlak uczy historii, patriotyzmu i daje poczucie dumy z naszych wspólnych polskich dokonań. Pięknie wydany album w niezwykle interesującej formie przybliża historię oraz osiągnięcia i bogactwo regionu, jego najcenniejsze zabytki, pełne uroku miasta oraz zakątki przyrody. Niech będzie on zachętą do dalszego poszukiwania śladów naszej wspaniałej przeszłości".

Andrzej Nowakowski Wojewoda Wielkopolski

Jest to pierwsza nowoczesna i pełna monografia mająca walory zarówno naukowe, jak i popularne, ponadto zawiera podręczny informator dla turystów.

[Mirex, 2006]

Homo_Mediaevalis | 2014-05-16