Rachunek różniczkowy i całkowy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka matematyczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rachunek różniczkowy i całkowy
978-83-01-15479-0
Rafał Gawlik

Reprint cieszącego się uznaniem podręcznika, wydawanego w latach 1954-1979 jako drugi tom serii Biblioteka Matematyczna. Obejmuje wykład rachunku różniczkowego i całkowego funkcji jednej i wielu zmiennych rzeczywistych oraz wprowadzenie do teorii równań różniczkowych zwyczajnych i cząstkowych. Zawiera też "Dodatek" poświęcony ogólnemu twierdzeniu Stokesa opracowany przez Franciszka Bierskiego. Wyłożona teoria wzbogacona jest dużą liczbą przykładów ilustrujących omawiane pojęcia i twierdzenia. Każdy rozdział kończą ćwiczenia do samodzielnego rozwiązania, którym towarzyszą wskazówki, szkice rozwiązań lub odpowiedzi.

Zalety podręcznika:
- przystępny, zwięzły, przejrzysty – zrozumiały dla absolwentów liceów;
- umożliwia samodzielne studiowanie przedmiotu.

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów nauk ścisłych, przyrodniczych, ekonomicznych i technicznych uniwersytetów, uczelni ekonomicznych, technicznych i pedagogicznych.

Rafał Gawlik | 2011-04-10
Przeczytana: 2011 rok

Biblia matematyka

Bartłomiej Tartanus | 2012-11-26
Przeczytana: czerwiec 2010

Jedna z lepszych matematycznych książek jakie czytałem. Szczerze mogę polecić.

Trithemius | 2016-08-11
Jakub Czaplicki | 2016-01-13