Biuletyn IPN numer specjalny 2010

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historia
Calebornia

Ten numer moglibyśmy zatytułować ZOBACZCIE JAKIM BYŁ. Po latach antyipeenowskiej propagandy, której celem często był Prezes, warto przeczytać teksty: kolegi z ławy szkolnej, przyjaciół ze studiów, z NZS-u, mediewistów, współpracowników ze Stowarzyszenia „Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość” i z Instytutu Pamięci Narodowej. Każdy z krótkich artykułów wnosi coś do obrazu Prezesa, a jednocześnie w wielu z nich można znaleźć elementy powtarzalne, podkreślające najbardziej wyraziste cechy Człowieka, z którym mieliśmy szczęście i zaszczyt spotykać się i współdziałać.

W numerze zamieściliśmy też szkice Janusza Kurtyki o Zbrodni Katyńskiej i o podziemiu niepodległościowym w latach 1944–1956, Jego wypowiedzi z „Rozmów Biuletynu” oraz ostatni wywiad udzielony „Gazecie Polskiej”.
Numer otwiera przemówienie przygotowane przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na uroczystości 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu – „Wolność i prawda”.
Do „Biuletynu IPN” dołączyliśmy bezpłatny dodatek – płytę DVD z filmem: „Janusz Kurtyka”

źródło opisu: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/24/12988/Numer_specjalny_2010.html

źródło okładki: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/24/12988/Numer_specjalny_2010.html

Calebornia | 2010-11-07
Łukasz | 2010-12-26