Każdy by się chciał powiesić!

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-402-3
Ag2S

Powieść zwariowana i pełna humoru (czasem wisielczego). Joanna, ma życiowego pecha i musi odbywać stałe seanse u psychiatry. Urodziła się z niewiadomego ojca, ma okropną mamusię, jej pierwszy mąż był łobuzem, aktualny narzeczony jest niezgułowatym fantastą, jej przyjaciele i przyjaciółki to pół-wariaci. Cała ta menażeria przeżywa na kartach powieści sowizdrzalskie przygody, mając za tło niewielkie podwarszawskie miasteczko.

Wbrew wisielczej zapowiedzi z tytułu, tom „Każdy by się chciał powiesić” to zestaw historii mocno optymistycznych i zabawnych na przekór trudnej czasem rzeczywistości. Ta książka ma dodawać otuchy i wywoływać uśmiech, ma zabijać czas i dostarczać drobnej przyjemności. To czytadło, które nie powinno zmęczyć – w końcu istotne są w nim obrazki pełne humoru.

Zaczytana | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Lekka lektura, zdecydowanie dla kobiet,idealna na plażę.
Rozweseli,odstresuje i taka myślę sobie jest jej rola, inne oczekiwania czytelnika na pewno nie zostaną spełnione.
Główna bohaterka zwariowana z całą masą przygód i muszę przyznać,że z takim współczynnikiem pecha aż trudno uwierzyć,że dotrwała do ostatniej strony książki :)

Melania | 2012-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2012

Choć książka nie ma oszałamiającej fabuły, czyta się ją lekko i przyjemnie. Główna bohaterka - kobieta po przejściach, jest nie tuzinkowa - zwariowana, ma pecha od najmłodszych lat a jej przyjaciele również są osobami mocno zakręconymi. Jedyną osobą przy zdrowych zmysłach wydaje się narzeczony bohaterki, z którym ma wziąć ślub .... i przyszły ślub to jest początek różnych komicznych sytuacji.
Książka do przeczytania w jeden wieczór, wesoła i rozluźniająca .... takie luźne, wesołe czytadełko :)
Polecam

BadWolf | 2013-12-15

Nic specjalnego, jednak dobrze odstresowuje, można się pośmiać i przyjemnie spędzić godzinkę czy dwie pod kocem :)

Kasia_Napieralska | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Każdy chciałby się powiesić, to książka Anny Staszewskiej pełna sarkazmu i czarnego humoru, czyli to, co uwielbiam najbardziej! Główna bohaterka szykuje się do ślubu, a przy okazji na głowę spadają jej niesamowicie śmieszne zdarzenia, które doprowadzają ją do szału a czytelnikowi poprawiają humor. Nie dlatego, że życzymy jej źle, lecz dlatego że nasza bohaterka robi z wszystkiego wielkie halo i jak to się ładnie mówi – z igły widły ;)

Polecam! Zupełnie nie trzeba się bać kontrowersyjnego tytułu ;)

beataj | 2011-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Śmieszna, lekka, babska, do połknięcia w jeden wieczór :D

Emilia | 2016-02-23

Lekka, śmieszna książka dla babeczek. Bohaterka to kobieta po przejściach, która jest naprawdę zwariowana , ma w życiu ogromnego pecha i równie zwariowanych przyjaciół. Jedyną w miarę normalną postacią w książce jest jej narzeczony - Piotr. Uśmiałam się czytając tę krótką książę, polecam na poprawę humoru i chandrę.

paulincia323 | 2014-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2014

fajna, niewymagająca książka na popołudnie, ale niestety nic więcej poza fajna :)Mimo wszystko polecam, bo można się pośmiać i odprężyć, zapomnieć przez chwilę o wszelkich problemach i troskach :)

Boisfarine | 2011-07-15

Lekkie, momentami zabawne czytadło na plażę. W innym przypadku szkoda czasu ;)

Mani | 2011-10-22
Przeczytana: 2011 rok

Macie tak czasem, że chcielibyście się powiesić? W książce Pani Anny każdy by chciał, ale niestety życie nie jest tak proste, żeby to wykonać.
Główna bohaterka, Joanna, w życiu ma wiele pecha dostarczającego czasem wiele śmiechu (niekoniecznie jej oczywiście). Pierwszy mąż ją zdradzał, ale co tam, nadal utrzymuje z nim przyjazne stosunki, z obecnym facetem, Piotrem, za dwa miesiące bierze ślub, a nawet nie jest pewna czy tego małżeństwa chce. Cóż, nic dziwnego, że czasem ma ochotę się powiesić.
Asia jest osobą barwną – to ona łamie sobie palec, próbując go nastawić, zdziera sobie skórę z połowy twarzy, gdy chce ratować dziecko przyjaciółki, które niekoniecznie wymaga ratunku. To właśnie ona ma najlepszych przyjaciół, jakich można sobie wymarzyć, ma też schizofrenię i chodzi do psychiatry.
Lektura cieniutka – 200 stron do połknięcia na jeden raz. Dodajmy, że strony te aż tryskają niekiedy wisielczym humorem, a całe życie głównej bohaterki składa się na jeden wielki...