Postcards from the edge
Carrie, Fisher, Pocztówki, znad, krawędzi
Dag

Napisana przez znaną z "Gwiezdnych Wojen" - Carrie Fisher książka zawierająca klucz autobiograficzny opowiada historię Zuzanny Vale, aktorki pochłoniętej karierą, która popada w coraz większe uzależnienie od narkotyków.

Meszuge | 2014-02-24
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Na pewno nie sięgnąłbym po tę książkę, gdybym nie wiedział, że – do pewnego stopnia – jest ona autobiograficzną historią części życia księżniczki Lei z „Gwiezdnych Wojen”; w 1990 roku na jej podstawie nakręcono film pod tym samym tytułem z Meryl Streep i Shirley MacLaine w rolach głównych.

Główną bohaterką książki jest aktorka, Suzanne Vale, a fabuła obejmuje kilka luźno powiązanych epizodów na przestrzeni około 2,5 roku jej życia: relację z oddziału odwykowego w wykonaniu Suzanne i Alexa, rozmowy podczas bankietu, opowieść o romansie aktorki z producentem albo reżyserem (bardzo możliwe, że chodzi o Georga Lucasa), rozważania nad sensem życia i poszukiwanie go, kręcenie filmów, praca na planie, dysforia i mniej lub bardziej udane próby radzenia sobie z nią, randka i romans z pisarzem…

Trochę rozrywki, odrobina refleksji. Książka daleko odbiega od skandalizujących, niby autobiograficznych, wyznań współczesnych celebrytek, choć może tylko dlatego, że napisana została w 1987 roku.

Jovita8989 | 2013-09-12

Przyjemna książka, dobrze i ciekawie napisana, dowcipna i zawierająca kilka "złotych myśli" wartych zapisania. Nie sądzę jednak by na dłużej została w mojej głowie. Taka sobie historia gwiazdy na odwyku, bez wstrząsających opisów i nagłych przemian. Pokazuje drogę zwykłego człowieka od uzależnienia do stanu relatywnego szczęścia. Być może to sprawia, że jest bardziej wiarygodna, a bohaterkę łatwiej polubić? Warte przeczytania, ale nie wybitne ;)

emeela | 2016-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Zabawna, przenikliwa i inteligentna opowieść o aktorce, która zmaga się z własnymi emocjami i uzależnieniami. O sobie samej? Najpewniej. Carrie w całej swojej nieodżałowanej krasie!

Natalia | 2018-01-31
Przeczytana: 18 kwietnia 2017
Agata | 2017-02-07
roxusiia | 2017-01-22

Celebryci-pisarze

Dwa słowa, które rzadko dają pozytywny efekt, gdy się je połączy. Jednakże od każdej reguły istnieją wyjątki. Z okazji premiery debiutanckiej książki Cary Delevingne „Mirror, mirror”, która ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Jaguar, prezentujemy listę pięciu celebrytów, którzy napisali coś więcej niż własne biografie.

Odeszli...

2016 rok nadal zbiera swoje żniwo. 24 grudnia umarł Richard Adams, autor „Wodnikowego wzgórza”, 25 grudnia umarł muzyk i piosenkarz George Michael, a wczoraj Carrie Fisher - aktorka i pisarka, znana głównie jako Księżniczka Leia z „Gwiezdnych wojen”.