Pocztówki znad krawędzi

Wydawnictwo: Amber
Postcards from the edge
Carrie, Fisher, Pocztówki, znad, krawędzi
Dag

Napisana przez znaną z "Gwiezdnych Wojen" - Carrie Fisher książka zawierająca klucz autobiograficzny opowiada historię Zuzanny Vale, aktorki pochłoniętej karierą, która popada w coraz większe uzależnienie od narkotyków.

betina360 | 2015-05-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 maja 2015

Holywodzka aktorka ucieka przed trudami realnego zycia w narkotyki i staje sie coraz bardziej od nich uzalezniona.Trafia na terapie w ktora nie wierzy lecz wtedy widzi ze coraz wiecej jej znajomych ma ten sam problem co ona.

Meszuge | 2014-02-24
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Na pewno nie sięgnąłbym po tę książkę, gdybym nie wiedział, że – do pewnego stopnia – jest ona autobiograficzną historią części życia księżniczki Lei z „Gwiezdnych Wojen”; w 1990 roku na jej podstawie nakręcono film pod tym samym tytułem z Meryl Streep i Shirley MacLaine w rolach głównych.

Główną bohaterką książki jest aktorka, Suzanne Vale, a fabuła obejmuje kilka luźno powiązanych epizodów na przestrzeni około 2,5 roku jej życia: relację z oddziału odwykowego w wykonaniu Suzanne i Alexa, rozmowy podczas bankietu, opowieść o romansie aktorki z producentem albo reżyserem (bardzo możliwe, że chodzi o Georga Lucasa), rozważania nad sensem życia i poszukiwanie go, kręcenie filmów, praca na planie, dysforia i mniej lub bardziej udane próby radzenia sobie z nią, randka i romans z pisarzem…

Trochę rozrywki, odrobina refleksji. Książka daleko odbiega od skandalizujących, niby autobiograficznych, wyznań współczesnych celebrytek, choć może tylko dlatego, że napisana została w 1987 roku.

Jovita8989 | 2013-09-12

Przyjemna książka, dobrze i ciekawie napisana, dowcipna i zawierająca kilka "złotych myśli" wartych zapisania. Nie sądzę jednak by na dłużej została w mojej głowie. Taka sobie historia gwiazdy na odwyku, bez wstrząsających opisów i nagłych przemian. Pokazuje drogę zwykłego człowieka od uzależnienia do stanu relatywnego szczęścia. Być może to sprawia, że jest bardziej wiarygodna, a bohaterkę łatwiej polubić? Warte przeczytania, ale nie wybitne ;)

nietoperzyca | 2016-09-10
Przeczytana: 26 lipca 2008