Puste krzesło ; Łzy diabła ; Kamienna małpa

2004-01-01
2004-01-01
83-88243-06-3
Piotr Art, Andrzej Szulc
trzypak kryminał thriller powieść amerykańska

Okładka książki Krzyżowiec Andrew Gross, James Patterson
Krzyżowiec Andrew Gross, James...
Okładka książki Miedziana bransoleta Linda Barnes, Brett Battles, Lee Child, David Corbett, Jeffery Deaver, Joseph Finder, Jim Fusilli, John Gilstrap, David Hewson, Jon Land, David Liss, Gayle Lynds, P.J. Parrish, James Phelan, Lisa Scottoline, Jenny Siler
Miedziana bran... Linda Barnes, Brett...
Okładka książki Manuskrypt Chopina Lee Child, David Corbett, Jeffery Deaver, Joseph Finder, Jim Fusilli, John Gilstrap, James Grady, David Hewson, John Ramsey Miller, P.J. Parrish, Ralph Pezzullo, S. J. Rozan, Lisa Scottoline, Peter Spiegelman, Erica Spindler
Manuskrypt Cho... Lee Child, David Co...

Muszę przyznać, że bardzo polubiłam się z Deaverem :) mimo, że przeczytałam naprawdę sporo thrillerów i kryminałów, to ten autor potrafi mnie zaskoczyć, podejść od strony od której bym się tego nie spodziewała. Bardzo mi się to podoba, bo przy każdej jego książce jestem w stanie odkryć coś nowego.

Książka "Puste krzesło" opowiada o wyjeździe Rhyme'a i Sachs do Karoliny Północnej w celu zoperowania Lincolna. Jak można się domyślać, od razu zostali jednak zaangażowani do pewnej miejscowej sprawy - porwania dziewczyny. Schemat jest inny niż zwykle, tym razem sprawca jest znany, trzeba go jedynie odnaleźć. Czy na pewno? Amelia Sachs nie jest tego taka pewna.

Nieco irytowało mnie podejście Amelii w tej książce, a jej wybory i decyzje wydawały mi się całkowicie nielogiczne. Na szczęście Rhyme i jego umysł jak zwykle mnie nie zawiodły, choć trzeba przyznać, że trudno mi uwierzyć, że takie rzeczy mogą mieć miejsce naprawdę. Miło się jednak o nich czyta :)

Książka "Puste krzesło" opowiada o wyjeździe Rhyme'a i Sachs do Karoliny...

Puste krzesło przeczytałam niemal bez przerwy, jak zaczęłam, tak wsiąkłam - pochłonął mnie ewidentnie klimat małego amerykańskiego miasteczka, znanego nam z tych "złych" filmów a że te klimaty bardzo lubię, to czytałam z ogromną przyjemnością. Jednak kolejne dwie powieści.. cóż, znacznie gorsze, brak napięcia, brak dreszczyku emocji, ot spokojne czytadełko.

W jednej solidnej książce z twardą okładką zamknięto trzy opowiadania Devera. Pomysł fajny- bo Devera nigdy dość, a jeśli chodzi o same opowiadania,to zdecydowanie najbardziej polecam "Łzy diabła"- klimat super, kreacja postaci- super, no i WCIĄGA od samiutkiego początku :). Pozostałe dwa wcale nie odbiegają jakością- w końcu mamy tu do czynienia z jednym z Deverowskich ulubieńców- Lincolnem Rhime'em ;)

Mam problem z oceną, bo książki same w sobie świetne, niestety skróty Reader's Digest je trochę zabijają... Polecam, ale najlepiej w oryginalnej długości.

• 2015r. i wcześniej
  • Kryminał