Potwory. Historia zbrodni i okrucieństwa

Tłumaczenie: Jerzy Korpanty
Wydawnictwo: Świat Książki
Monster's history's most men and women

Kolejna książka autora bestsellerów "Stalin. Dwór czerwonego cara" i "Stalin. Młode lata despoty". Sylwetki ludzi-potworów, którzy zasłynęli w historii z niebywałego okrucieństwa, brutalności i przyjemności w zadawaniu bólu. Wśród opisanych postaci są m.in.: sadystyczny Kaligula i szalony matkobójca Neron, Czyngiz-chan, trucicielka Lukrecja Borgia i Elżbieta Batory, która piła krew młodych kobiet, Kuba Rozpruwacz, Lenin, Himmler, Charles Manson, Pablo Escobar... Fascynująca kronika występnych czynów człowieka, pełna historii, mrożących krew w żyłach.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Anja | 2015-08-06

Straszna książka ,dosłownie..
Simon przedstwia w niej sylwetki ludzi potworów- czytając miałam ciarki na całym ciele i wstyd mi,że należe do gatunku homo sapiens.Żadne inne zwierze nie zabija dla przyjemności i nie jest tak okrutne jak my. Przez tę jędze Elżbiete Batory mam teraz koszmary nocne.

Jeśli jesteś wrażliwcem odczuwającym ból cierpiącego to nawet nie zbliżaj się do tej lektury ,jak dla mnie za mocna..choć lubię mocne książki.

November-Rain | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Książka przedstawia krótkie życiorysy największych zbrodniarzy świata.
Bezmiar okrucieństwa opisany w niej jest przerażający. Aż nie chce się wierzyć,że tacy ludzie istnieli,lub niektórzy wciąż istnieją.
Polecam.

Konrad | 2012-09-21
Przeczytana: lipiec 2009

polecam ; wszyscy przeczytajcie!!!

Julia | 2013-08-12
Przeczytana: maj 2011

sylwetki ludzi-potworów, którzy zasłynęli w historii z niebywałego okrucieństwa, brutalności i przyjemności w zadawaniu bólu. Fascynująca kronika występnych czynów człowieka, pełna historii, mrożących krew w żyłach. Chwilami trochę się dłużyła, interesująca w zależności od czasów.

Gedpoz | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Książka, ciekawa napisana językiem przystępnym i łatwym w odbiorze. Ciekawa pod względem graficznym z dużą ilością "powklejanych" między tekst zdjęć i ciekawostek, które sprawiają, że lepiej się czyta ale też dostarczają ciekawych informacji.

Mac | 2015-01-05

Zawiodłam się. Zbyt mało informacji, taka trochę rozszerzona lista po prostu.

Theoden | 2016-04-18
Roberto82 | 2015-09-06