Obmen
powieść rosyjska

Tematem tej minipowieści świetnego rosyjskiego pisarza jest wycinek z życia pewnej rodziny, obrazujący dramatyczne spięcie, które jak papierek lakmusowy obnaża postawy moralne:egoizm, oschłość uczuć i hipokryzję żony i słabość wrażliwego, pełnego moralnych skrupułów, lecz nie potrafiącego się jej przeciwstawić męża.Pozornie chodzi w tym opowiadaniu o zamianę mieszkania, ale tytuł jest wieloznaczny:to jest zamiana czegoś na coś w szerszym pojęciu, zamiana jednych wartości na inne.

jossie | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Opowiadanie pokazuje ludzkie życie, które nie zawsze układa się tak jakbyśmy chcieli. Pokazuje wszystkie aspekty ludzkiego życia, życia które potoczyło się inaczej. Na początku zapowiadające się świetnie z ukochaną u boku okazało się farsą. Pokazało jak ciężkie może być życie dwóch osób. Jak niegodziwe relacje żona i matka, które kochają tego samego mężczyznę. Jak gaśnie uczucie i zostaje przyzwyczajenie. Tak naprawę to krótkie opowiadanie jest wieloaspektowe i każdy może się doszukać jakiejś cząstki swojego życia, zakłamania. Daje to do myślenia i do zastanowienia się nad szczegółami naszego życia i szczęścia.

MaPaKi | 2013-09-03
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Udane kreacje postaci, nie dłuży się, nie ma raczej sztuczności, dobrze napisana.

Sylwia | 2016-11-22
Anna | 2016-10-19