Przebudzona

Cykl: Dom Nocy (tom 8)
Wydawnictwo: Książnica
Awakened
Querida

Zoey wróciła z Zaświatów, by zająć należne jej stanowisko najwyższej kapłanki Domu Nocy. Powrót dziewczyny cieszy jej przyjaciół, jednakże pojawia się obawa, czy po stracie Heatha Zoey poradzi sobie z rzeczywistością oraz czy jej związek z atrakcyjnym wojownikiem Starkiem okaże się pocieszeniem. Tymczasem dla Stevie Rae relacje z Rephaimem, Krukiem Prześmiewcą, stają się coraz cenniejsze....

Tymczasem dla Stevie Rae relacje z Rephaimem, Krukiem Prześmiewcą, stają się coraz cenniejsze. Wiąże ich tajemnicze i potężne Skojarzenie. Nad Domem Nocy wciąż czyha niebezpieczeństwo ze strony Kalony i Neferet, będącej coraz bliżej osiągnięcia nieśmiertelności.

źródło opisu: Książnica, 2012

creatures | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

No nieee...czy to musiało się skończyć tak smutno?
Za dużo śmierci,
Za dużo zgonów,
Za dużo łez,
Za dużo wątpliwości,
Za dużo pozbawionych sensu układanek do rozwiązania,
Za dużo cierpienia,
ZA DUŻO EMOCJI.
To jest najgorsza-najlepsza część Domu Nocy.W żadnej kontynuacji nie działo się tak dużo.Nie wiedząc kiedy,wciągnęłam się w historię pełnej wzlotów i upadków.Dużo się wyjaśniło,niestety doszło o wiele więcej niż się można było spodziewać.Zakończenie jest nie do odgadnięcia.Neferet ty [piiiiip...]

"Przebudzona" to idealna książka do snu. Naprawdę usypia.
Nic ciekawego. Strasznie przewidywalna.

"Ciemność polizała jej dłoń. Niewielki ból sprawił kapłance przyjemność. Z czułością przyglądała się mackom, jakby to były kociaki łaszące się do niej w poszukiwaniu pieszczoty..."

"Przebudzona" to jeden z niewielu najgorętszych tytułów wydawanych w ostatnich latach. Opowieści o młodej, niezwykłej wampirce są znane już na całym świecie.
Książka jest pisana przez coraz sławniejszy duet matki i córki, P.C. i Kristin Cast. Obie już od wielu lat są nagradzane za swoją twórczość, wydały już mnóstwo książek ale ich opowiadania też są znane.

Zoey to niezwykła dziewczyna, od paru lat nie miała rodziny, jej matka przestała się nią interesować od kiedy w ich życiu pojawił się ojczym. Mężczyzna jest ważną postacią we wspólnocie kościelnej chociaż nie zachowuje się tak.
Pewnego dnia Zoey została naznaczona i musiała udać się do domu nocy, elitarnej szkoły dla wampirów. Teraz zło na nią czycha i próbuje wyciągnąć ją z ostatniej bezpiecznej kryjówki, miejsca gdzie zło nie wejdzie, wyspy...

KatiaBlue | 2013-09-04
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Ósma część znanej serii Phillis Christine Cass i jej córki Kristin Cast to już nie to, czego można było spodziewać się na tym etapie. "Przebudzona" jest prawdopodobnie ostatnią częścią "Domu Nocy", którą przeczytałam. Książka nie była ani ciekawa, ani dobrze utrzymana. Można wręcz powiedzieć, że seria wypaliła się już po siódmym tomie. To co miało się wydarzyć, już się wydarzyło, a przeciąganie cyklu jest bezcelowe. "Przebudzona" nie wnosi nic ciekawego i zdecydowanie jest jedną z najgorszych powieści pań Cast.

Po tym jak Zoey wróciła z Zaświatów, nie jest jeszcze gotowa na podróż do Tulsy, gdzie czekają na nią przyjaciele. Razem że Starkiem, który wciąż dochodzi do siebie po misji ratunkowej Zo, pozostaje na wyspie i stara się przez jakiś czas nie zajmować ratowaniem świata przed Neferet. Z kolei ta pani postanawia powrócić do Domu Nocy z podkulonym ogonem, przekonując wszystkich dookoła, że to Kalona, nie ona, jest odpowiedzialny za całe zło. W tym samym czasie ginie adept,...

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Uważam że seria cykl "dom nocy" nadaje się dla nastolatków, tych starszych nastolatków. I przypadnie im do gustu. Ja zaczynając czytać pierwsze tomy sagi, byłam na początku przygody z wampirami, przyznaję że czytałam z przyjemnością i z tomu na tom czekałam coraz bardziej na następne przygody. :)

książek: 1984
Morenka | 2012-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wampiry
Przeczytana: 2012 rok

Z każdym tomem książki są lepsze :)

Zaczytana | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

kolejna cudowna część serii. Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów. *.*

młoda_pisarka | 2014-02-16
Przeczytana: 08 marca 2013

Ósemka...
Okładka jest śliczna, naprawdę jestem fanką tych okładek... Kiedyś sądziłam, że jeśli okładka książki jest rzucająca się w oko i po prostu dobrze zrobiona to i książka musi być dobra, jakoże nikt nie włoży w projekt okładki kupę kasy, jeśli ma się to nie zwrócić z kosztów sprzedanej książki. Później zrozumiałam, że gdyby tak było to cykl "Dom nocy" musiałby mieć najokropniejsze okładki na świecie.

Myślałam, że przebudzona znów zanudzi mnie wątkami ciągnącymi się od początku, ale mile się zaskoczyłam. Większość znich pani Cast zakończyła, a przynajmniej w połowie ;) dodała także nowe jakże interesujące. Z niecierpliwością czekam na kolejną część i mam nadzieję, że będzie tak samo ciekawa jak jej poprzedniczka.

Za mną już osiem części cyklu. Mam, co do niego mieszane uczucia. Ma swoje dobre i złe strony. Z przewagą tych złych, niestety. Pomysł jest ciekawy i autorki wymyślają fajne rozwiązania. Jednak język jest tragiczny, a postacie strasznie powierzchowne.