Lewiatan

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Leviathan
okultyzm, humor, dyskordianizm
Wojciech N

To jedna z najbardziej liczących się książek kultowych, która w doskonały sposób odzwierciedla złożony w swej odmienności posunięty do granic absurdu obraz Ameryki. Jest to czarna komedia, gigantyczna satyra przypominająca niektóre utwory Thomasa Pynchina. Sceny w tej komedii przesuwają się niczym w barwnym kalejdoskopie, przywodząc przed oczy tajemnicze sekty, ugrupowania polityczne, słynne postacie historyczne, władców, świat seksu i narkotyków, uzdrowicieli i zbawców.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Merythia | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Wspaniałe zwieńczenie cyklu. Po nieco słabszej drugiej części ten tom ponownie dostarcza świetnej zabawy i gwarantuje pomieszanie zmysłów. Morał płynący z tej trylogii jest w gruncie rzeczy prosty i nieskomplikowany: jedyną pewną rzeczą jest to, że nic nie jest pewne.
A poza tym autorzy pisząc te książki musieli mieć dostęp do całkiem przyzwoitego zielska, bo wytworów ich wyobraźni normalnymi raczej nazwać nie można. To była bardzo udana podróż po ich świecie, tak innego od tego, który otacza nas na co dzień.

Chętnie kupię za rozsądną cenę. Kontakt na priv.

Wojciech N | 2010-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2010